Elvis Presley İle Rock Müzik

ReklamlarElvis Presley İle Rock Müzik

Elvis Presley Kimdir? Hayatı, Filmleri ve Şarkıları?

Elvis Presley İle Rock Müzik Elvis Presley Rock’n Roll’un Kralı olarak tanımayan yoktur. Belki de Rock Müzik dediğimiz de aklımıza ilk gelen ve bilinen kişi Elvis Presley’dir. Şarkıları, filmleri, duruşları, tarzı akımı ile aklımızından çıkmayan Elvis Presley kıs ömrüne çokça şey ve hikaye biriktirmiştir.

Elvisi tanımak adına neler yapmış hayatı nedir öğrenelim.

 

www.geceleriyazar.com
Elvis Presley İle Rock Müzik

 

O dönemim düzenine karşı gelen bir sanatçıydı. Dönemin en popüler sanatçılarından olan, milyonlarca hayran edinen ve sonunda uyuşturucu bağımlılığı yüzünden hayata veda eden bir ünlü.

 

 

Elvis nasıl bir çocukluk geçirdi, nasıl müzisyen oldu, şöhret basamaklarını nasıl tırmandı, nasıl bir hayat izledi hikayenin devamın da görelim.

Elvis Presley Kimdir?

 

www.geceleriyazar.com

Elvis Aaron Presley, Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve müzisyendir. Ölümünün üzerinden uzun süre geçmiş olmasına rağmen dünya çapında Rock’n Roll’un kralı olarak akıllarda yer etmiş ünlü kişidir. Kral lakabının yanı sıra Elvis The Pelvis lakabı ile de hatırlanmaktadır. O dönem kilise ve otorite tarafından epey eleştirildiği sözüm ona uygunsuz dansı nedeniyle eleştiriye maruz kaldığı gözlemlenmiştir.

Siyah ve beyaz müziği kendine has tarzıyla birleştiren Presley, ilk başlarda plak şirketi tarafından beğenilmemiş ancak en sonunda şöhrete kavuştu. That’s All Right şarkısının yorumuyla fark edilmeyi başarmıştır. Şöhret basamaklarının merdivenlerini hızla tırmanmaya başlayan Elvis Presley, tarzı yüzünden olumsuz eleştiriye maruz kalmış, hatta FBI tarafından takibe alınmıştır.

 

Kiliselerde verilen vaazlarda adı çokça geçmiş, gençlerin ailelerinin sözünü dinlememelerinin temel nedeni olarak gösterilmiştir. Ünlü olmadan önce epey yoksul olan ve fakirliğin ne demek olduğunu bilen Elvis, yaşadıklarını hiçbir zaman unutmayarak yaşamı boyunca hayır işleri yapmıştır. Kısaca kral bu şekilde anlatılabilir.

 

 

www.geceleriyazar.com

 

8 Ocak 1935’de ikizi ile Amerika da doğmuştur. Irkçılığın merkezi olan Mississippi’nin Tupelo kasabasında dünyaya gelmiştir. Ancak ikizi Jessie Garon doğumdan 6 saat sonra ölmüş ve annesi nu nedenle Elvis’in çok güçlü bir çocuk olduğuna inanmıştır. Annesine göre Elvis, ikizinin ölümüyle birlikte onun da gücüne sahip olmuştur.  Fakir bir ailesi vardı. Elvis annesi Gladys Love Presley dikiş yapardı. Baba Vernon Elvis Presley kamyon şoförlüğü olmak üzere farklı işler yapmıştır.

 

Elvis Presley ünlü olduktan sonra çokça sasyonel bir hayat sürdürmesinin yanında bir çok film, evlilik ve hayat hikayesi geçirdi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*